Trygg og sikker
Sikkerhet
Vi er helt avhengig av at du som vår gjest tas best mulig vare på, både når det gjelder utstyr og sikkerhet. Utstyret vi benytter er levert av anerkjente leverandører, for eksempel Incept Marine, NRS og Petzl.
Det koster, ja vel, men dette er noe vi ikke går på akkord med. Våre guider holder høyeste internasjonale standarder, har gode lønns- og arbeidsvilkår og er ansatt for deres kvalifikasjoner både på elva og med mennesker.
Før hver aktivitet gir vi alltid en seriøs og grundig gjennomgang av sikkerhetsrutiner og prosedyrer, slik at du er best mulig forberedt, og føler deg trygg og sikker.
Vi stiller samme høye krav til våre samarbeidspartnere som til oss selv.
Det koster, ja vel, men dette er noe vi ikke går på akkord med. Våre guider holder høyeste internasjonale standarder, har gode lønns- og arbeidsvilkår og er ansatt for deres kvalifikasjoner både på elva og med mennesker. Før hver aktivitet gir vi alltid en seriøs og grundig gjennomgang av sikkerhetsrutiner og prosedyrer, slik at du er best mulig forberedt, og føler deg trygg og sikker.
Vi stiller samme høye krav til våre samarbeidspartnere som til oss selv.
Rafting-guider
Tekst kommer ...Produktfilosofi
Vi er best på rafting, juving og riverboard, og derfor har vi samarbeidspartnere som gjør andre aktiviteter for oss, som for eksempel Sulseter Rideleir, Naturopplevingar og Moskus Safari Dovrefjell.
Det er dette som er så genialt med Heidal Rafting. Vi konsentrerer oss om det vi er best til, så har vi andre til å gjøre det de er best til. For deg som gjest er jo dette perfekt, du får det beste uansett hvilken av våre turer du velger.
Du behøver aldri å være i tvil - har vi aktiviteten på programmet skal du være trygg på at det er topp kvalitet !
Det er dette som er så genialt med Heidal Rafting. Vi konsentrerer oss om det vi er best til, så har vi andre til å gjøre det de er best til. For deg som gjest er jo dette perfekt, du får det beste uansett hvilken av våre turer du velger. Du behøver aldri å være i tvil - har vi aktiviteten på programmet skal du være trygg på at det er topp kvalitet !
Utstyr / krav
Rafting:
Dere får utdelt: Våtdrakt med jakke og våtsko, hjelm og redningsvest.
Dere trenger selv å ta med:
Ull- eller superundertøy til å ha under våtdrakten på kjølige dager
Ullsokker
Håndkle og toalettsaker
Anbefalt aldersgrense for turer i Sjoa gjennom Heidal er 15 år. Her forutsettes det normal fysikk og helse samt at man gjerne er svømmedyktig. Det kreves ingen forkunnskaper.
Åseng- juvet og Åmodtfallene har 18- års aldersgrense. Her forutsettes det at man kan svømme samt at man har raftet tidligere. Dette er et absolutt krav på turene gjennom Åmodtfallene.
Familieturer på Ottaelva har 7 år som laveste aldersgrense, i følge med foreldre/foresatte. Her forutsettes det normal fysikk og helse, og gjerne at man er svømmedyktig.
Elvebrett:
Dere får utdelt:Hel våtdrakt med polstringer på albuer og knær
Hjelm og redningsvest, hansker, svømmefinner og brett
Dere trenger selv å ta med:
Ull- eller superundertøy til å ha under våtdraktenUllsokker
Håndkle og toalettsaker
Dette er en mer krevende aktivitet som forutsetter svømmedyktighet og normalt god fysikk. Ellers ingen forkunnskaper. På familieelvebrett er laveste aldergrense 10 år i følge med foreldre/foresatte.
Juving:
Dere får utdelt:Våtdrakt med jakke, hjelm og redningsvest samt klatresele på turer med rappell
Dere trenger selv å ta med:
Ull- eller superundertøy til å ha under våtdrakten
Ullsokker
Stødige sko med god såle som tåler å bli våte
Stor shorts til å ha utenpå våtdrakten
Håndkle og toalettsaker
Passer for alle med normal helse og form. Deltagerne må kunne svømme. Laveste aldersgrense er 15 år. Laveste aldergrense på familieturene er 10 år i følge med foreldre/foresatte.
Bretur:
Dere får utdelt:Klatresele, stegjern og annet nødvendig sikkerhetsutstyr
Dere trenger selv å ta med:
Varme, vind- og vanntette klær, hansker og stødige fjellsko med stiv såle, dagstursekk med mat og drikke, solbriller og solkrem med høy faktor. Sekken må være så stor at dere har plass til sikkerhetsutstyret dere får utlevert.
Brestøvler kan leies kr 100 pr par.
Her kreves tranport med egen bil.
Normal helse og fysikk.
Laveste aldersgrense er 15 år.
Laveste aldersgrense på familieturene er 8 år i følge med foreldre/foresatte.
Grottetur:
Dere får utdelt:Hjelm med lykt samt alt annet nødvendig sikkerhetsutstyr
Dere trenger selv å ta med:
Ytterklær som tåler skitt og hard bruk, gode fjellstøvler, hansker, varme klær og en regndress.
Her kreves transport med egen bil.
Normal helse og fysikk, og man bør ikke ha frykt for trange rom. Laveste aldersgrense er 8 år i følge med foreldre/foresatte.
Rideturer:
Dere får utdelt:Hjelm, ridesal og ellers alt nødvendig spesial- og sikkerhetsutstyr.
Her kreves egen transport med bil.
Dere trenger selv å ta med:
Varme, vind- og vanntette klær
Buksene bør ikke ha for tykk søm på innsiden av bena for det kan forårsake gnagsår
Sko eller støvler med hel
Mat og drikke.
Her stilles ingen spesielle krav til helse og fysikk. Laveste aldersgrense er 10 år.
Tauaktiviteter:
Dere får utdelt:Hjelm, sele og alt annet nødvendig sikkerhetsutstyr.
Dere trenger selv å ta med:
Gode uteklær og –sko.
Her stilles ingen spesielle krav til helse og fysikk.




